Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Blog Transportowy > Certyfikat Kompetencji Zawodowych > Jak zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Jak zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Jak zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla przewoźnika drogowego?

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że chcesz pozytywnie zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych tak samo jak setki naszych poprzednich kursantów. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Z nami na pewno uda Ci się osiągnąć ten cel.

Bądźmy szczerzy. Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych nie należy do najłatwiejszych, jednak jest możliwy do zdania. Z pomocą naszych najlepszych specjalistów na pewno Ci się uda. Jedyne czego potrzebujesz, aby osiągnąć sukces to opanowanie teorii oraz nauczenie się rozwiązywania zadań.

TEORIA + PRAKTYKA = Certyfikat Kompetencji Zawodowych

Oferta kursów na certyfikat kompetencji zawodowych - gif

Jak wygląda egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Jak już pewnie wiesz, egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych składa się z dwóch części trwających po 2 godziny zegarowe:

Część I – Test

Pierwsza część egzaminu składa się z 64 pytań wielokrotnego wyboru z czterema możliwymi odpowiedziami. Za każdą prawidłową odpowiedź uzyskuje się 1 punkt. Pytania testowe obejmują następujący zakres wiedzy, po 8 pytań z każdego działu:

 • Przepisy prawa cywilnego,
 • Prawo handlowe,
 • Dostęp do rynku,
 • Prawo socjalne,
 • Działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa,
 • Prawo podatkowe,
 • Normy techniczne i techniczne aspekty działalności,
 • Bezpieczeństwo drogowe.

Część II – Zadania Problemowe

Ta część egzaminu składa się z dwóch zadań problemowych oraz pytań dołączonych do każdego zadania. Aby zdać egzamin, należy dokładnie rozwiązać zadnie i odpowiedzieć pełnym zdaniem na każde z postawionych pytań. Zadania problemowe przeważnie dotyczą dwóch z wymienionych zagadnień:

 • Czas pracy kierowcy – planowanie trasy przejazdu zgodnie z przepisami,
 • Kadrowo – płacowe – obliczenie pensji kierowcy z różnymi dodatkami,
 • Kosztorys – wyliczenie czy przy przedstawionych założeniach dana inwestycja się opłaca,
 • Leasing – obliczanie kosztów leasingu.
Kurs CKZ 2024 - ABC Szkolenia

Jak przygotować się do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Certyfikat Kompetencji Zawodowych Testy

Jeśli chcesz otrzymać pozytywny wynik z pierwszej części egzaminu, musisz dobrze opanować teorię oraz praktykować rozwiązywanie przykładowych testów. Nasi wykładowcy w sposób możliwie łatwy i przyjemny przekażą Ci potrzebną wiedzę. Jednak jako, że egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych sprawdza szeroki zakres wiedzy, gorąco zachęcamy wszystkich kursantów do zaprzyjaźnienia się z podręcznikiem „Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego”. Ta książka zawiera całą teorię, którą każdy powinien opanować przed egzaminem.

Aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na egzaminie, potrzebna jest przeanalizowanie przykładowych pytań testowych. Zapisując się na nasze szkolenie, otrzymasz dostęp do internetowej, przykładowej bazy testów. Jesteśmy przekonani, że po rozwiązaniu wszystkich testów zwiększą się Twoje szanse na zaliczenie egzaminu za pierwszym razem.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych Zadania

Jeśli chcesz dobrze rozwiązać zadania problemowe i uzyskać pozytywny wynik na egzaminie, musisz nauczyć się poprawnie i dokładnie rozwiązywać zadania testowe. Podczas naszego szkolenia krok po kroku nauczysz się rozwiązywać najtrudniejsze zadania dotyczące: czasu pracy kierowców, kadr, leasingu oraz kosztorysu. Nasi wykładowcy podpowiedzą Ci na co powinieneś zwracać uwagę przy rozwiązywaniu tych zadań oraz wytłumaczą Ci wszelkie niejasności. Dodatkowo na końcu szkolenia dostaniesz dostęp do przykładowych zadań z gotowymi rozwiązaniami. Dzięki temu będziesz mógł powtórzyć wszystko w domowym zaciszu.

Jesteśmy pewni, że dzięki:
 • 100% frekwencji na naszym szkoleniu,
 • Rozwiązaniu wszystkich przykładowych testów z naszej internetowej bazy wiedzy,
 • Przeczytaniu książki „Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego”,
 • Rozwiązaniu samodzielnie wszystkich zadań problemowych, dostarczonych przez nas
  jesteś w stanie zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych za pierwszym razem!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami  już teraz! Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z Certyfikatem Kompetencji Zawodowych dla przewoźnika drogowego.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
warto sprawdzićPowiązane usługi

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie działalności gospodarczej w zakresie...

Badania lekarskie dla kierowców

Badania dla kierowców Ubiegasz się o prawo jazdy wybranej kategorii? A może jesteś już kierowcą zawodowym? Pamiętaj o poddaniu się ogólnym badaniom...

Organizacja licencji transportowych

Chcesz uzyskać licencję transportową? Jesteś w dobrym miejscu, pomożemy Ci w tym! Od lat zajmujemy się pomocą w przygotowaniu stosownej dokumentacji niezbędnej...

Licencja transportowa – doradztwo

Pomoc w uzyskaniu licencji oraz innych dokumentów związanych z założeniem firmy transportowej Chcesz założyć firmę transportową i potrzebujesz pomocy w pokonaniu urzędowych...

Użyczenie certyfikatu kompetencji zawodowych

Użyczenie Certyfikatu Kompetencji Zawodowych – zarządzanie transportem Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie zarobkowego przewozu rzeczy i osób wymaga uzyskania odpowiedniej licencji. Warunkiem...

Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych

Egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika Uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych wymaga podejścia do egzaminu. Dokument jest wydawany na wniosek kandydata, złożony...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,7/5 - (62 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024