ABC Szkolenia > Egzamin na prawo jazdy kat C

Egzamin na prawo jazdy kat C

Egzamin na prawo jazdy kat. C

Prawo jazdy kategorii C uprawnia do prowadzenia pojazdów, których masa przekracza 3,5 tony i ciągników, z wyjątkiem autobusów. Egzaminy przeprowadzane są w wojewódzkich ośrodkach WORD. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończenie kursu teoretyczno-praktycznego i wniesienie opłaty egzaminacyjnej w wysokości 230 zł, w tym 30zł za część teoretyczną. Egzamin na prawo jazdy kategorii C i C1 składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej, przeprowadzanej na placu manewrowym.

Egzamin teoretyczny prawo jazdy kat. C

Część teoretyczna od dnia 19 stycznia 2013 roku odbywa się na nowych, zmienionych zasadach. Obecnie obowiązujący egzamin ma formę testu składającego się z 32 pytań wchodzących w skład puli liczącej 3000 pozycji. Pytania wybierane są losowo przez program komputerowy. Każde z nich ma trzy odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna.

Test składa się z dwóch części:

 • 20 pytań w części podstawowej, pochodzących z bazy pytań ogólnych, na przeczytanie każdego z nich i udzielenie odpowiedni zdający ma 15 sekund,
 • 12 pytań specjalistycznych właściwych dla danej kategorii prawa jazdy, losowanych z puli pytań. Na udzielenie odpowiedni zdający ma 50 sekund.

Na wykonanie całego testu przeznacza się 25 minut. Program egzaminacyjny nie przewiduje możliwości powrotu do wcześniejszych pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź zależnie od trudności pytania otrzymuje się od 1 do 3 punktów. Nie ma punktów ujemnych za błędne odpowiedzi. Podczas egzaminu teoretycznego można maksymalnie uzyskać 74 punkty.  Test zalicza wynik od 68 pkt. wzwyż.

Egzamin praktyczny prawo jazdy kat. C

Egzamin praktyczny składa się z 2 części obejmujących zadania wykonywane na placu manewrowym oraz zadania w ruchu ulicznym. Każda z tych części to określone rodzaje wymaganych manewrów, które musi zaliczyć osoba zdająca.

Na placu manewrowym kandydat realizuje:
 • czynności kontrolno-obsługowe, czyli sprawdzenie poziomu oleju i innych płynów, działanie wybranych świateł, klaksonu,
 • przygotowanie do jazdy, czyli ustawienie fotela, lusterka, zapięcie pasów bezpieczeństwa,
 • jazdę pasem ruchu do przodu, do tyłu i po łuku wg określonych kryteriów w metrach przewidzianych dla kategorii C,
 • manewry, czyli parkowanie, zawracanie, ruszanie ze wzniesienia, wjazd prostopadły tyłem lub przodem itp.
Podczas jazdy w ruchu drogowym kandydat realizuje:
 • wjazd na drogę z obiektu przydrożnego,
 • jazdę drogą jedno i dwukierunkową,
 • przejazdy przez różne skrzyżowania,
 • przejazdy przez przejście dla pieszych,
 • przejazdy obok przystanków i przez torowiska,
 • manewry zmiany pasa ruchu, omijania, wyprzedzania, wymijania
 • hamowanie.

Warunkiem podejścia do drugiej części egzaminu praktycznego jest zaliczenie części na placu manewrowym. Zadania przydzielane są losowo i rozliczane zgodnie ze specjalnym arkuszem zadań. Dwa nieprawidłowo wykonane podejścia do jednego zadania dyskwalifikują kandydata. Egzamin może być przerwany natychmiast, jeśli kandydat spowoduje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Najlepszy osrodek do nauki jazdy i różnych kursów. Super kadra instruktorów i miła recepcja. Bardzo przystępne ceny (najlepszy stosunek ceny do jakości) polecam

facebook

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Zdałam go między innymi dzięki Państwu, za pierwszym razem. Prawda jest również taka, że jeżeli ktoś myśli, że wystarczy sam kurs, to jest w błędzie. Musicie Państwo uczyc się również w domu, bez tego raczej możecie zapomniec o zamknięciu tematu przy pierwszym podejściu. W trakcie kursu byłam zaskoczona, że ludziom się nie chce, że kombinują jak tu się urwac albo nie przychodzą w ogóle. A potem jest płacz i narzekanie, że zostali źle przygotowani. Moja ocena szkolenia jest bardzo wysoka, szczególnie Pana Arka, który wkłada w to swoje serce. Dziękuję jeszcze raz.

facebook

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark