Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Blog Transportowy > Certyfikat Kompetencji Zawodowych > ✅ Certyfikat Kompetencji Zawodowych – materiały czy kurs, co wybrać?

✅ Certyfikat Kompetencji Zawodowych – materiały czy kurs, co wybrać?

Materiały czy kurs, co wybrać? – Certyfikat Kompetencji Zawodowych

Jeżeli nie jesteś w pełni zdecydowany/a na przystąpienie do kursu na certyfikat kompetencji to warto rozważyć opcję jaką jest samodzielna nauka. Obecnie nasze materiały są rozwinięte o treści wideo i interaktywne testy z komentarzem, co bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy. Nadal jednak część materiałów zawarta jest w formie skryptów i opracowań teoretycznych wysyłanych w plikach pdf. Dlatego trzeba być świadomy z czym to się wiąże. Z tego artykułu dowiesz się, kto powinien rozważyć samodzielną naukę, a kto zorganizowane szkolenie oraz poznasz wady i zalety obu metod.

Samodzielna nauka do egzaminu – wady i zalety

W przypadku wyboru kursu online lub wykupu samych materiałów, trzeba być zmotywowanym i zdyscyplinowanym. Materiału jest naprawdę dużo i jego przyswojenie jest czasochłonne – z naszych obserwacji to około miesiąc codziennej nauki po 2-3 h dziennie, dlatego systematyczność i umiejętność wyznaczania celów będą kluczowe w efektywnej nauce. Zazwyczaj w tych kwestiach podchodzimy do siebie zbyt optymistycznie, nie biorąc pod uwagę stopniowego spadku zaangażowania wynikającego ze zmęczenia materiałem. Doskonale to widać w statystykach czasu spędzonego na naszej platformie. Po pierwszych dość aktywnych dwóch tygodniach, następuje załamanie. Kursanci tłumaczą to różnie – zmiana priorytetów, inne obowiązki i brak czasu, spadek motywacji. To normalne zjawisko, które towarzyszy większości osób. Wynika z dużego wysiłku wkładanego w naukę, który dodatkowo potęgowany jest przez inne codzienne obowiązki. Z całą pewnością jeden z największych minusów samodzielnego przygotowywania się do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych to właśnie szybko spadający poziom motywacji.

Rysunek 1 Czas poświęcony na naukę do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych

Bez wątpienia można też wymienić dużo zalet samodzielnego przygotowania. Jednymi z najczęściej wymienianych jest oszczędność czasu na dojazdach i oczywiście mniejsze koszty. Konsekwentne osoby zdecydowanie wyjdą na takiej decyzji korzystnie, o ile nie przecenią swoich możliwości.

Wady i zalety samodzielnego przygotowania do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych

Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych – wady i zalety

W przypadku kursu stacjonarnego otrzymuje się komplet materiałów online oraz możliwość uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów, którzy są na bieżąco z wymogami egzaminacyjnymi, praktyką zawodową i metodami dydaktycznymi. Możliwość bezpośredniej dyskusji i natychmiastowego rozwiązania problemu, będzie niewątpliwie jednym z plusów kursu stacjonarnego. Wykładowcy często wspierają kursantów merytorycznie do momentu zdobycia przez nich własnego certyfikatu. Wybierając kurs stacjonarny odpada również największe utrapienie kursantów, czyli pytanie „od czego zacząć naukę?”. Programy szkolenia są dopracowane i regularnie aktualizowane. Przystępując do zorganizowanego szkolenia zyskuje się pewność, że zostanie omówiony niezbędny materiał i nie będzie zaskoczenia na późniejszym egzaminie.

Żeby jednak nie było tak kolorowo należy wspomnieć o wadach jakie towarzyszą szkoleniom stacjonarnym. Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych jest szkoleniem otwartym, co oznacza że każdy może do niego przystąpić. W efekcie szkolenie musi być prowadzone od podstaw, ale w tempie które zagwarantuje dobre przekazanie materiału. W praktyce wygląda to najczęściej tak, że są osoby goniące i gonione. Jedni muszą włożyć więcej pracy w opanowanie materiału, inni czekają z niecierpliwością na następny temat. Poza tym uczestnictwo w kursie wymaga dostosowania swojego grafiku do planowanych zajęć. Trzeba też liczyć się z wyższym kosztem szkolenia.

Wady i zalety kursu na certyfikat kompetencji zawodowych

Co będzie najlepszym wyborem?

Ulubiona odpowiedź wszystkich klientów – „to zależy”. Jeżeli jesteś osobą konsekwentną i zdeterminowaną to rozważ samodzielną naukę. Jeśli masz z tym problem, ale czujesz się pewnie i łatwo przyswajasz nową wiedzę to na kursie stacjonarnym będziesz jednym z gonionych 😉. W przypadku, kiedy dopiero wkraczasz w świat formalnego transportu i słabo oceniasz swoją obecną wiedzę oraz nie wiesz od czego zacząć przygotowania to kurs na certyfikat będzie dobrym wyborem. Jeżeli nadal nie możesz podjąć decyzji to zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który pomoże przy wyborze najbardziej odpowiedniej formy nauki. Numer telefonu do kontaktu 531 700 182.

Warto przeczytać:
Kurs na certyfikat kompetencji zawodowych. Co warto wiedzieć?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
warto sprawdzićPowiązane usługi

Certyfikat kompetencji zawodowych online

Certyfikat kompetencji zawodowych online – live z trenerami Szkolenie CKZ online prowadzone jest na żywo przy użyciu aplikacji umożliwiających realizację wideokonferencji bez...

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie działalności gospodarczej w zakresie...

Organizacja licencji transportowych

Chcesz uzyskać licencję transportową? Jesteś w dobrym miejscu, pomożemy Ci w tym! Od lat zajmujemy się pomocą w przygotowaniu stosownej dokumentacji niezbędnej...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,5/5 - (6 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024