Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Blog Transportowy > Certyfikat Kompetencji Zawodowych > Certyfikat Kompetencji Zawodowych – jak właściwie przygotować się do egzaminu?

Certyfikat Kompetencji Zawodowych – jak właściwie przygotować się do egzaminu?

Certyfikat Kompetencji Zawodowych – jak właściwie przygotować się do jego uzyskania?

Droga do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych

Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument potwierdzający posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej w transporcie drogowym. Rozporządzenie nr 1071/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady narzuca na przedsiębiorców obowiązek legitymowania się wspomnianym certyfikatem, bądź też zatrudnienia osoby, która taki certyfikat posiada, w celu uzyskania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub też licencji wspólnotowej.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych jest wydawany osobom, które uzyskają pozytywny wynik egzaminu przeprowadzanego cyklicznie przez Instytut Transportu Samochodowego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest osiągnięcie pełnoletniości oraz złożenie wniosku w odpowiednim terminie.

Egzamin państwowy składa się z dwóch części: 

 • Teoretycznej, czyli 64 pytań z 4 odpowiedziami wielokrotnego wyboru,
 • Praktycznej, czyli 2 zadań do rozwiązania z problemów dotyczących planowania czasu pracy kierowcy oraz księgowości/rachunkowości.

Przeprowadza się go, w zależności od złożonego wniosku, w zakresie transportu osób lub rzeczy. Wykaz dziedzin, z których kandydat może być egzaminowany, został określony w załączniku I wspomnianego wcześniej Rozporządzenia. Zgodnie z nim, kandydat musi wykazywać się wiedzą z zakresu prawa cywilnego, handlowego, socjalnego i podatkowego, orientować się w kwestiach dotyczących działalności gospodarczej, zarządzania finansami przedsiębiorstwa, bezpieczeństwa drogowego a także znać zasady dostępu do rynku oraz normy techniczne.
Uzyskany Certyfikat wydaje się na czas nieoznaczony i jest on honorowany na ternie całej Unii Europejskiej.

Szkolenie przygotowujące do uzyskania CKZ

Przed przystąpieniem do egzaminu na Certyfikat Kompetencji nie ma obowiązku ukończenia odpowiedniego szkolenia. Z uwagi jednak na szeroki zakres materiału i brak ogólnodostępnej bazy pytań egzaminacyjnych samodzielne przygotowanie może okazać się niemożliwe.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz mając na uwadze indywidualne potrzeby naszych klientów przygotowaliśmy usługę polegającą na kompleksowym przygotowaniu do egzaminu w formie stacjonarnej oraz online.

Przygotowanie do CKZ – forma stacjonarna

Szkolenie stacjonarne przeznaczone jest dla osób, którym zależy na bezpośrednim kontakcie ze specjalistami. Kurs ten skrojony jest na miarę oczekiwań – łączy ze sobą elementy niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej.
W trakcie szkolenia stacjonarnego kursant otrzymuje: 

 • profesjonalne 6 dni wykładów prowadzonych przez najlepszych specjalistów,
 • egzamin wewnętrzny wzorowany na egzaminie państwowym w ITS,
 • pomoc w przygotowaniu dokumentów oraz w zapisie na egzamin państwowy organizowany przez ITS,
 • dostęp do internetowej bazy przykładowych testów składających się z ok. 1800 pytań wraz z komentarzami,
 • przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami,
 • spersonalizowane autorskie materiały uzupełniające,
 • klimatyzowaną salę wykładową,
 • napoje, przekąski oraz catering.

Zapoznaj się z naszą ofertą juz teraz? Certyfikat Kompetencji Zawodowych – forma stacjonarna 

Przygotowanie do CKZ – forma online

W ABC Szkolenia zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu stoją rozmaite kwestie uniemożliwiające uczestniczenie w kursach stacjonarnych. Usługa polegająca na przygotowaniu do uzyskania Certyfikatu w formie online dedykowana jest zatem osobom, które cenią sobie mobilność i zależy im na oszczędności czasu.
W jej ramach zapewniamy: 

 • 30 przykładowych testów online po 64 pytania wraz z komentarzem do każdego z nich (ponad 1800 pytań) oraz wsparcie merytoryczne w razie pojawiających się pytań lub wątpliwości na każdym etapie rozwiązywania testów,
 • przykładowe zadania w formie instruktaży wideo, które mają posłużyć jako wsparcie do części praktycznej egzaminu,
 • autorskie materiały dydaktyczne opracowane przez naszych ekspertów w formie pliku pdf zawierające między innymi przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami oraz wiedzę teoretyczną niezbędną do opanowania przed egzaminem. 

Dodatkowo oferujemy również możliwość wykupienia zajęć indywidualnych (stacjonarnie lub online) z rozwiązywania zadań z zakresu czasu pracy kierowców oraz księgowości/bilansu przedsiębiorstwa z naszymi specjalistami.

Zapoznaj się z naszą ofertą juz teraz? Certyfikat Kompetencji Zawodowych – forma online

Wybór właściwej oferty

W ABC Szkolenia stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta. Przekłada się to bezpośrednio na wysoką zdawalność egzaminów w pierwszym podejściu. Nasi eksperci pozostają z kursantami w stałym kontakcie, dzięki czemu na bieżąco rozwiewają wszelkie pojawiające się wątpliwości.
Nasza oferta nie kończy się na samym szkoleniu przygotowującym. W razie konieczności jesteśmy w stanie pomóc Ci w stawianiu pierwszych kroków na rynku transportu drogowego pomagając w uzyskaniu licencji wspólnotowej i zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
Korzystając z naszej oferty możesz skupić się tylko na osiągnięciu zamierzonego celu – resztę zostaw nam.

Autor: inż. Michał Pasik

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
warto sprawdzićPowiązane usługi

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie działalności gospodarczej w zakresie...

Certyfikat kompetencji zawodowych online

Certyfikat kompetencji zawodowych online – live z trenerami Szkolenie CKZ online prowadzone jest na żywo przy użyciu aplikacji umożliwiających realizację wideokonferencji bez...

Świadectwo kwalifikacji zawodowej

Świadectwo kwalifikacji zawodowej dla kierowców Świadectwo kwalifikacji zawodowej kierowcy (potocznie kurs na przewóz rzeczy i osób bądź też KOD 95) jest dokumentem...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (6 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024