ABC Szkolenia > Szkolenie specjalistyczne ADR – cysterny

Szkolenie specjalistyczne ADR – cysterny

Szkolenie specjalistyczne ADR – cysterny

Chcąc przewozić materiały klasyfikowane jako niebezpieczne, kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia. Przewożenie w cysternach wymaga dodatkowych zaświadczeń, które można zdobyć po uprzednio ukończonym kursie ADR podstawowym.
Szkolenie specjalistyczne – cysterny przeznaczone jest dla kierowców, którzy:

  • ukończyli 21. rok życia,
  • posiadają spełnia wymagania stawy o transporcie drogowym,
  • posiadają ważne uprawnienia ADR (w zakresie podstawowym) lub uczestniczy w szkoleniu zintegrowanym.

Zakres szkolenia specjalistycznego na cysterny

Szkolenie specjalistyczne ADR w zakresie cystern ma na celu przygotowania kierowców do przewozu materiałów niebezpiecznych z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Istotą kursu jest również uświadomienie zagrożeń wynikających z nieprawidłowego transportu materiałów niebezpiecznych oraz przekazanie wiedzy dotyczącej działań zapobiegawczych i czynności koniecznych do przeprowadzenia po zaistniałym wypadku z udziałem materiałów niebezpiecznych.
Zakres tematyczny szkolenia specjalistycznego – cysterny obejmuje:

  • ogólne wiadomości dotyczące systemów napełniania i opróżniania cystern,
  • informacje związane z zachowaniem się pojazdów na drodze podczas przewozu materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne,
  • szczególne wymagania obowiązujące przewóz materiałów w cysternach,
  • dodatkowe przepisy, akcentujące w dużej mierze użytkowanie pojazdów i odpowiednie oznakowanie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szkolenie specjalistyczne ADR w zakresie cystern powinno odbywać się w wymiarze co najmniej 16 godzin lekcyjnych oraz ćwiczeń.
Zapisując się na kurs ADR – cysterny, kursanci:

  • zdobywają wiedzę pod okiem wykwalifikowanych wykładowców,
  • otrzymują dostęp do materiałów dydaktycznych,
  • mogą skorzystać z bazy przykładowych pytań egzaminacyjnych w formie online.

kurs adr warszawa

Egzamin po szkoleniu specjalistycznym na cysterny

Ukończenie szkolenia ADR jest jednoznaczne z przystąpieniem do egzaminu państwowego. Ma formę testu składającego się z 18 pytań. Czas na udzielenie odpowiedzi to 40 minut. O pozytywnym wyniku można mówić wówczas, gdy kursant udzielił przynajmniej 12 poprawnych odpowiedzi.
Po zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje zaświadczenie ADR pozwalające na przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternie. Zaświadczenie ważne jest przez okres 5 lat. Obowiązuje we wszystkich krajach, które ratyfikowały międzynarodową umowę ADR (jest to większość krajów europejskich).

Nie czekaj zapisz się już dziś na kurs ADR dla kierowców


Chcesz wiedzieć więcej na temat kursów ADR, przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark