ABC Szkolenia > BHP > Szkolenie wstępne BHP

Szkolenie wstępne BHP

Szkolenie wstępne BHP

Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w miejscu wykonywania pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Tak wynika z przepisów zawartych w Kodeksie Pracy. Na ich mocy, właściciel firmy musi skierować nowo zatrudnionego pracownika na szkolenie wstępne BHP.
Podstawa prawna to Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004r. (Dz.U.04.180.1860 z późn. zm.).

Czym jest szkolenie wstępne BHP?

Szkolenie wstępne BHP to szkolenie skierowane do nowo zatrudnionych pracowników, stażystów czy praktykantów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest ono warunkiem koniecznym – brak udziału w szkoleniu oznacza niemożność przystąpienia do wykonywania zatrudnienia w danym miejscu pracy.

Szkolenia wstępne BHP dzielą się na:

instruktaż ogólny – jest to szkolenie, podczas którego pracownik zapoznaje się z podstawowymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie Pracy,
instruktaż stanowiskowy – to szkolenie, którego celem jest zapoznanie pracownika ze specyfiką pracy, ryzykiem zawodowym, czynnikami zwiększającymi bezpieczeństwo pracy.

Ważność szkolenia wstępnego BHP

Szkolenie wstępne BHP jest tylko początkiem w zakresie uświadamiania pracowników w kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy. Traci ono ważność:
• po 6 miesiącach od zatrudnienia – w przypadku pracowników kierujących podwładnymi,
• po 12 miesiącach od momentu podjęcia pracy – w przypadku pozostałych pracowników.
Po upływie tego terminu każdy pracownik zobowiązany jest do odbycia szkolenia okresowego.

Szkolenie wstępne BHP a ponowne zatrudnianie tego samego pracownika

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szkolenie wstępne BHP dotyczy każdego nowo zatrudnionego pracownika.
Wyjątek stanowią jednak osoby ponownie zatrudniane na to samo stanowisko u tego samego pracodawcy – pod warunkiem, że pomiędzy jednym a drugim zatrudnieniem nie występuje czasowa przerwa. Jeśli ciągłość zatrudnienia zostanie przerwana (choćby nawet na 1 dzień), wówczas zachodzi konieczność przeprowadzenia szkolenia wstępnego.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Najlepszy osrodek do nauki jazdy i różnych kursów. Super kadra instruktorów i miła recepcja. Bardzo przystępne ceny (najlepszy stosunek ceny do jakości) polecam

facebook

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Zdałam go między innymi dzięki Państwu, za pierwszym razem. Prawda jest również taka, że jeżeli ktoś myśli, że wystarczy sam kurs, to jest w błędzie. Musicie Państwo uczyc się również w domu, bez tego raczej możecie zapomniec o zamknięciu tematu przy pierwszym podejściu. W trakcie kursu byłam zaskoczona, że ludziom się nie chce, że kombinują jak tu się urwac albo nie przychodzą w ogóle. A potem jest płacz i narzekanie, że zostali źle przygotowani. Moja ocena szkolenia jest bardzo wysoka, szczególnie Pana Arka, który wkłada w to swoje serce. Dziękuję jeszcze raz.

facebook

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark