ABC Szkolenia > BHP > Szkolenie okresowe BHP

Szkolenie okresowe BHP

Szkolenie okresowe BHP

Bezpieczeństwo pracownika na danym stanowisku pracy zależy w dużej mierze od jego wiedzy w zakresie BHP. Dlatego obowiązkiem pracodawców jest cykliczna organizacja szkoleń w tym zakresie. Tak wynika z rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.).

Cel szkolenia okresowego BHP

Szkolenie okresowe BHP przeprowadza się, by zaktualizować oraz ugruntować zdobytą do tej pory wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Celem szkolenia jest również zapoznanie pracowników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tej dziedzinie.

Szkolenie wstępne a szkolenie okresowe

To samo rozporządzenie Ministra wskazuje konieczność odbycia szkolenia wstępnego i szkolenia okresowego. Na czym polega różnica między nimi?
Szkolenie wstępne BHP dedykowane jest nowo zatrudnionym pracownikom. Natomiast szkolenie okresowe BHP jest niejako jego kontynuacją – warto bowiem wiedzieć, że ważność szkolenia wstępnego wygasa po kilku-kilkunastu miesiącach od dnia zatrudnienia.

Kiedy należy przeprowadzić szkolenie okresowe BHP?

W związku z tym, że szkolenie okresowe BHP jest kontynuacją szkolenia wstępnego, pierwsze należy zorganizować nie później niż:
• 6 miesięcy od momentu zatrudnienia osób kierujących pracownikami,
• 12 miesięcy od momentu zatrudnienia pracowników na pozostałych stanowiskach.
Szkolenia okresowe BHP trzeba powtarzać
Raz odbyte szkolenie nie wystarczy. Pracowników należy uświadamiać i doskonalić w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy cyklicznie.

Kolejne szkolenia okresowe BHP należy przeprowadzić:

• co 3 lata – dla pracowników na stanowiskach robotniczych,
• nie rzadziej niż 12 miesięcy – dla pracowników na stanowiskach robotniczych, na których istnieje szczególne zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia,
• co 5 lat dla pracodawców,
• co 6 lat – dla pracowników biurowych,
• co 5 lat – dla pozostałych pracowników.
Szkolenia może przeprowadzić osoba posiadająca wiedzę, doświadczenie i przygotowanie dydaktyczne w zakresie BHP lub specjalistyczny ośrodek szkoleniowy.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark